REKLAMA:
Kosmetyki marki Avon i Oriflame w dobrej cenie z dostawą do domu

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
Wpisywanie się w księdze gości w tym w szczególności pozostawianie swojego adresu e-mail jest dobrowolne.
Przed korzystaniem z księgi gości zapoznaj się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.

Aktualny czas w Czaszynie:

Administrator strony: admin(at)czaszyn.pl

Aktualna pogoda

booked.net

___________________________________

CZASZYN - OSTRZEŻENIA METEO

 

więcej na pogoda.czaszyn.pl

___________________________________

MAPA BURZOWA
 Mapa burzowa Polski

___________________________________
MAPA OPADÓW NAD POLSKĄ

=================================================

KAMERA 1 - Widok na Czaszyn - transmisja na żywo
View on the Czaszyn, PL - video live

https://www.czaszyn.pl/webcam_church.jpg
(kliknij na obrazek aby uruchomić transmisję)

Transmisja przez serwer worldcam.live

=================================================
KAMERA 2 - Transmisja z kościoła w Czaszynie
Church of the Holy Cross in Czaszyn, PL. Masses live

https://www.czaszyn.pl/webcam_church.jpg
(kliknij na obrazek aby otworzyć przekaz na żywo)

 

 


OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA CZASZYN NA FACEBOOKU

 


KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W CZASZYNIE NA FACEBOOKU

 

 WWW.CZASZYN.PL --> Księga Gości

wpisz się do księgi gości | załóż własną księgę gości

31. Ok 416 to ci którzy przebywali za granicą w innych miejscach pobytu i głosowali lub nie w innych obwodach wyborczych .Ci co nie głosowali to lenie ,tępaki.wszystko im jedno nawet jak ktoś im nasr. na łeb.
Belmondo
Data wpisu: 22:44:40 30-06-2020

32. Ok 416 to ci którzy przebywali za granicą w innych miejscach pobytu i głosowali lub nie w innych obwodach wyborczych .Ci co nie głosowali to lenie ,tępaki.wszystko im jedno nawet jak ktoś im nasr. na łeb.
Belmondo
Data wpisu: 22:44:38 30-06-2020

33. Zestawienie głosy:
Duda - 509 ---Polacy
Trzaskowski- 73 --- po czerwona zaraza
Hołownia- 67 ---pro Rosja UK blagier
Kosiniak- 14 --- rolnicy mało rolni
Biedroń- 6 --- coś z pedałów
Witkowski- 1 --- po harnasiu
Żółtek-1 1 --- po żubrze

To już jasne
Data wpisu: 22:28:55 30-06-2020

34. Tu jest prawidłowy link do protokołu komisji. Duda wygrał.
Czaszyn , https://linkd.pl/z9pz
Data wpisu: 18:01:48 30-06-2020

35. https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/protokol/712436
Czaszyn , https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/protokol
Data wpisu: 17:55:08 30-06-2020

36. jak głosowali w Czaszynie
wybory
Data wpisu: 15:06:42 30-06-2020

37. jak głosowali w Czaszynie
wybory
Data wpisu: 15:06:04 30-06-2020

38. W Czaszynie naliczono 140 idiotów i ten profesore" słomiany od maseczek i ich szkodliwości
inc kc
Data wpisu: 21:55:52 29-06-2020

39. Emocjonowanie się szopką wyborczą, zwłaszcza prezydencką przypomina erotomana, który po raz tysięczny ogląda pornhuba i wierzy, że kolejna silikonowa prostytutka tym razem zapewni mu orgazm życia. A potem przeżywa setne z rzędu rozgoryczenie bo wszystkie te dziwki przecież są takie same.

Duda czy Trzaskowski? Tusk czy Kaczyński? Komorowoski czy ch... wie kto? A jakie to ma znaczenie? Żadnego. To tylko medialne kabarety, takie same jak operetkowa pandemia, za którymi rozgrywa się interesy, których scenarzyści nigdy nie startują w żadnych wyborach. O kierunkach dalszego zwasalizowania i rozbioru Polski nie decyduje żaden tęczowy popapraniec ani kaczystowski długopis ale izraelskie służby specjalne, waszyngtońska oligarchia oraz nierozliczone za komunizm wciąż te same kryminalne klany biznesowo - teczkowe. I to cały urok tak zwanych wyborów.

Gdy upadał Rzym, ogłupiałe masy oglądały na arenie Colloseum krwawe igrzyska a możni senatorowie rzucali masom z trybun chleb. Dziś nie ma już Colloseum a chleb jest w Lidlu. Dziś są media i suto opłacani socjotechnicy od public relations.

Większe znaczenie od obecnej farsy dla upadającej Polski mają notowania obligacji J. P. Morgana na giełdzie w Singapurze ale o tym towarzyszki Holecka i Pochanke nie mówią. Bo nie za to im płacą.

Popis
Data wpisu: 19:52:46 29-06-2020

40. Dziś w nocy moim Rodzicom skradziono wyborczy baner.
To tylko wizerunek kandydata. Po co go kraść? Przekonań politycznych to i tak nie zmieni.
A zbrukane sumienie pozostanie...

S.
Data wpisu: 18:17:10 28-06-2020

41. Czy masz na to dowody nie oskarżaj bez dowodu plakaty zostały zerwane w nocy i to różnych kandydatow.
Wyborca
Data wpisu: 17:00:31 28-06-2020

42. Błażenada zrywa plakaty Prezydenta nic wam to nie da KOMUNIŚCI
Bilbord
Data wpisu: 10:28:07 28-06-2020

43. Niepolitycznie... o "świrusie":

Wiem, nie trzeba wierzyć we wszystko co jest na youtube, absolutnie. Wiem jednak jedno...

Wierzę w Pana Boga, wierzę w diabła - że jest, wierzę w koronawirusy, że są - chociaż więcej ludzi umiera na grypę i jej powikłania niż na tego "świrusa" sztucznie wychodowanego - ale nie zaprzeczam, że go nie ma. "Tylko" że jest mocno przesadzony, gdyż bywały dużo groźniejsze wirusy i świat nie odwrócano do góry nogami z tego powodu.

To co mnie tak bardzo denerwuje?- skoro też wierzę jak inni, że jest koronawirus? - a no wkurza mnie to rozsiewanie dookoła "pandemii strachu"... bo gdy popatrzysz na statystyki umieralności, to kilka tysięcy mniej ludzi teraz umiera u nas niż rok temu.

Popatrzcie... tak naprawdę na co Ci ludzie umierają teraz? Czy są jeszcze inne choroby? Już w ogóle nie zajmują się od miesięcy np. pacjentami onkologicznymi, chociaż RAK to jest teraz naprawdę wielka plaga. Ale rak musi poczekać.

: o patrz, jak ludzie umierają!... i padają jak muchy, no musisz się bać, nawet własnego cienia, nic ci nie wolno, masz założyć kaganiec na twarz, masz się zamknąć w czterech ścianach i czekać na cudowną szczepionkę, którą będą chcieli inwigilować cały świat. Na naszych oczach spełnia się Apokalipsa Sw. Jana... od lat planowane jest utworzenie jednego rządu światowego oraz wszczepiania chipów RFID (znamię Bestii). Jesteśmy już blisko realizacji tych planów.

Ubolewam tylko nad tym, że nie mówią o tym prawdy, żadna strona, ani lewa, ani prawa nie mówi prawdy, ani kościół... jedynie jednostki, które się wyśmiewa.

Dlatego, nam nie wolno się bać, bo im o to przede wszystkim chodzi. Nie bójmy się, nie czujmy jakiegokolwiek strachu...

Bedąc przy Tacie gdy umierał, będac przy dwóch babciach gdy umierały - całą trójkę "odprawiłem" do nieba z radością na twarzy i ze spokojnym sercem. W tym momencie nic więcej na tym świecie się nie liczyło, jak dostanie się do nieba. I widziałem, że się nie bali. Wręcz widziałem ulgę.

Strach to największa broń szatana, on uwielbia jak się ludzie boją. Dlatego, władni tego świata, którzy jemu służą, chcą strachem nami rządzić, bo wiedzą, że człowiek wystraszony na wszystko się zgodzi.

Jeśli widzę straszenie ludzi to od razu mam podejrzenie, że jest to szatańska robota. Róbmy więc swoje, jak by nic się nie działo i nie stało, uśmiechajmy się, żartujmy, bądźmy radośni z Bogiem i z Maryją w sercu i na ustach... i trzeba nam wszystkim sobie przerwę często robić od TV i internetu - na dezynfekcję mózgu, by mieć dystans do tego "świrusa". ❤😜

Pomyśl
Data wpisu: 22:50:05 27-06-2020

44. CZASZYNIANIE CZY WY WIECIE ZE JEST CISZA WYBORCZA A WY JUŻ JĄ ŁAMIECIE MACIE MILIOM BY KARE ZAPŁACIĆ KARĘ MOŻE WESPRZECIE BIEDNYCH W POLSCE BO TACY BOGACI JESTEŚCIE??????
LILITH
Data wpisu: 22:18:00 27-06-2020

45. Czaszynianie czy Wy wiecie że jest CISZA PRZED WYBORCZA CHCECIE MILION ZŁOTY ZAPŁACIĆ TACY BOGACI JESTEŚCIE MOŻE WESPRZECIE BIEDNYCH W POLSCE CO??????????????????????????
LILITH
Data wpisu: 22:13:57 27-06-2020

46. „Dr Russell Blaylock ostrzega, przed tym iż ​​maseczki nie tylko nie chronią zdrowych przed zachorowaniem, ale także stwarzają poważne zagrożenie dla osoby je noszącej. Zasadniczą kwestią jest to, że jeśli nie jesteś chory, nie powinieneś nosić maseczki na twarz.‼️
W miarę jak firmy otwierają się ponownie, wielu wymaga od kupujących i pracowników noszenia maski. Na przykład Costco nie pozwoli kupującym wejść do sklepu bez maski. Wielu pracodawców wymaga od wszystkich pracowników noszenia maski podczas pracy.
Maseczki na twarz stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia‼️‼️
Pouczającym jest również fakt o którym warto wiedzieć, że do niedawna CDC nie zalecało noszenia masek na twarz ani jakichkolwiek nakryć, chyba że konkretna osoba była zarażona. Osoby niezakażone nie muszą nosić maski. Kiedy dana osoba ma gruźlicę, to nosi maskę, a nie cała społeczność niezainfekowanych. Zalecenia CDC i WHO nie opierają się na żadnych badaniach tego konkretnego wirusa. Takie rozwiązanie nigdy nie były wykorzystywane do powstrzymywania innych pandemii lub epidemii wirusów w historii.

Teraz, gdy ustaliliśmy, że nie ma dowodów naukowych uzasadniających noszenia maseczki na twarz w celu zapobiegania, czy istnieje niebezpieczeństwo noszenia maseczki na twarz, szczególnie przez długi okres czasu? W kilku badaniach rzeczywiście stwierdzono znaczne problemy z noszeniem takiej maski. Dolegliwości mogą się różnić, od bólów głowy, zwiększonego oporu dróg oddechowych, akumulacji dwutlenku węgla, niedotlenienia, aż po poważne komplikacje zagrażające życiu.

Istnieje różnica między maską respiratora N95 a maską chirurgiczną (maska ​​z tkaniny lub papieru) pod względem skutków ubocznych. Maska typu N95 odfiltrowuje 95% cząstek o medianie średnicy >0,3 µm2. Upośledza wymianę oddechową (oddychanie) w większym stopniu niż maska ​​miękka i jest częściej związana z bólami głowy. W jednym z takich badań naukowcy przebadali 212 pracowników opieki zdrowotnej (47 mężczyzn i 165 kobiet), pytając o obecność bólów głowy związanych z używaniem maski typu N95, czas trwania bólów głowy, rodzaj bólu głowy i czy dana osoba miała wcześniej istniejące bóle głowy.[2]

Okazało się, że około jedna trzecia pracowników cierpiała na bóle głowy gdy nosiła maski, większość miała wcześniej istniejące bóle głowy, które nasiliły się po założeniu maski, a 60% wymagało leków przeciwbólowych w celu zapewnienia sobie ulgi. Jeśli chodzi o przyczynę bólu głowy to podczas gdy paski i nacisk maski mogą być przyczyną, to większość dowodów wskazuje na niedotlenienie i/lub hiperkapnię jako przyczynę. Oznacza to zmniejszenie utlenowania krwi (niedotlenienie/hipoksja) lub podwyższenie poziomu CO2 we krwi (hiperkapnia). Wiadomo, że maska ​​N95, jeśli jest noszona przez wiele godzin, może zmniejszyć natlenienie krwi nawet o 20%, co może prowadzić do utraty przytomności, jak to się stało z nieszczęśliwym facetem jeżdżącym samotnie samochodem w masce typu N95, co doprowadziło do tego, że zemdlał, rozbił samochód i doznał obrażeń. Jestem pewien, że mamy kilka przypadków osób starszych lub osób o słabej wydolności płuc, które zemdleją i uderzą się w głowę. To oczywiście może prowadzić do śmierci.

Nowsze badanie z udziałem 159 pracowników służby zdrowia w wieku od 21 do 35 lat wykazało, że u 81% rozwinęły się bóle głowy związane z noszeniem maseczki na twarzy.[3] Niektórzy mieli wcześniej istniejące bóle głowy, które nasiliły się przez maski. Wszyscy czuli się, jakby ból głowy wpływał na ich wydajność.

Niestety nikt nie mówi wątłym osobom w podeszłym wieku i chorym na płuca, takim co zmagają się z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc (POChP), rozedmą płuc lub zwłóknieniem płuc, o tych zagrożeniach podczas noszenia jakiejkolwiek maski na twarzy – co może powodować poważne pogorszenie czynności płuc. Dotyczy to również pacjentów z rakiem płuc i osób po operacjach płuc, zwłaszcza z częściową resekcją lub nawet usunięciem całego płuca.

Podczas gdy większość zgadza się, że maska ​​N95 może powodować znaczne niedotlenienie i hiperkapnię, inne badanie masek chirurgicznych wykazało również znaczące zmniejszenie ilości tlenu we krwi. W tym badaniu naukowcy zbadali poziom tlenu we krwi u 53 chirurgów za pomocą pulsoksymetru. Mierzyli natlenienie krwi przed zabiegiem chirurgicznym, a także pod koniec operacji.[4] Naukowcy odkryli, że maska ​​znacznie obniżyła poziom tlenu we krwi (pa02). Im dłuższy czas noszenia maski, tym większy spadek poziomu tlenu we krwi.

Znaczenie tych wyników polega na tym, że spadek poziomu tlenu (niedotlenienie/hipoksja) jest związany z upośledzeniem odporności. Badania wykazały, że niedotlenienie może tłumić działanie jednego z głównych rodzajów komórek odpornościowych wykorzystywanych do zwalczania infekcji wirusowych zwanych limfocytami T CD4 +. Dzieje się tak, ponieważ niedotlenienie zwiększa poziom związku zwanego czynnikiem indukowanym niedotlenieniem-1 (HIF-1), który hamuje limfocyty T i stymuluje silne limfocyty T regulatorowe (Treg). To przygotowuje scenę do zarażenia się każdą infekcją, w tym COVID-19 i znacznie poważniejszymi konsekwencjami tej infekcji. Zasadniczo twoja maska ​​może bardzo zwiększyć ryzyko infekcji, a jeśli tak, to znacznie pogorszy skutki tej infekcji.[5,6,7]

Ludzie z rakiem, szczególnie jeśli rak się rozprzestrzenił, będą narażeni na dalsze ryzyko długotrwałej hipoksji, ponieważ rak rozwija się najlepiej w mikrośrodowisku o niskiej zawartości tlenu. Niski poziom tlenu sprzyja również stanom zapalnym, które mogą sprzyjać rozwojowi, inwazji i rozprzestrzenianiu się nowotworów.[8,9] Powtarzane epizody niedotlenienia zostały zaproponowane jako znaczący czynnik w powstawaniu miażdżycy naczyń krwionośnych, a zatem nasilają się wszystkie choroby sercowo-naczyniowe (ataki serca) i mózgowo-naczyniowe (udary).[10]

Istnieje jeszcze inne niebezpieczeństwo noszenia tych masek na co dzień, zwłaszcza jeśli są noszone przez kilka godzin. Gdy dana osoba jest zarażona wirusem układu oddechowego, wydycha część wirusów przy każdym oddechu. Jeśli mają na sobie maskę, szczególnie maskę typu N95 lub inną ściśle przylegającą maskę, będą stale wdychać wirusy, podnosząc stężenie wirusa w płucach i kanałach nosowych. Wiemy, że ludzie, którzy mają najgorsze reakcje na koronawirusa, mają najwyższe stężenie wirusa na początku. A to prowadzi do śmiertelnej burzy cytokin u pewnej liczby przypadków.

Burza cytokin i koronawirus SARS-CoV-2 – Douglas Perry

Przez noszenie maski wydychane wirusy nie będą w stanie uciec i skoncentrują się w kanałach nosowych, wejdą do nerwów węchowych i przemieszczą się do mózgu.

Nerwy węchowe
Jeszcze bardziej przerażające jest to, że nowsze dowody sugerują, że w niektórych przypadkach wirus może dostać się do mózgu.[11,12] W większości przypadków dostaje się do mózgu za pomocą nerwów węchowych (nerwów węchowych), które łączą się bezpośrednio z obszarem mózgu zajmującym się najświeższą pamięcią oraz konsolidacją wspomnień. Przez noszenie maski wydychane wirusy nie będą w stanie uciec i skoncentrują się w kanałach nosowych, wejdą do nerwów węchowych i przedostaną się do mózgu.[13]

Z tego krótkiego przeglądu wynika, że nie ma wystarczających dowodów na to, że noszenie jakiejkolwiek maski może mieć znaczący wpływ na zapobieganie rozprzestrzenianiu się tego wirusa.

Wirus ten jest stosunkowo łagodną infekcją dla ogromnej większości populacji i większość z grup ryzyka również przeżyje. Z punktu widzenia zakaźnego i epidemiologicznego, pozwalając wirusowi rozprzestrzeniać się w zdrowszej populacji, osiągniemy poziom odporności stada dość szybko, który szybko zakończy tę pandemię i zapobiegnie powrotowi następnej zimy. W tym czasie musimy chronić zagrożoną populację, unikając bliskiego kontaktu, zwiększając jej odporność za pomocą związków, które zwiększają odporność komórkową i ogólnie dbać o ludzi z tych grup ryzyka.

Nie należy atakować i obrażać tych, którzy zdecydowali się nie nosić maski, ponieważ badania te sugerują, że jest to mądry wybór.


Maski w dół
Data wpisu: 16:41:13 27-06-2020

47. Tyle dudy we wsi ze będziecie się do niego chyba modlić moze jakąś kasa plus kapnie.
Antypis
Data wpisu: 13:32:00 26-06-2020

48. Ale o czym ty poszesz bo cię nie rozumiem, co to obuch i siekiera. Uzywadz dziwnego języka czy miałeś pod górkę do szkoły?
To wasz język
Data wpisu: 10:31:09 26-06-2020

49. Ty jesteś gorszym sortem cymbałem i obuchem od starej siekiery.Jak nasada nie wytrzyma to i siekiera podczas zamachu odleci.Już odpadłeś daleko od rzeczywistości.
Sort
Data wpisu: 19:18:09 25-06-2020

50. Głosuję na Dude bo daje kasę 500+, 300+, wakacje 500+, wyprawka 300+,i nne a co mnie obchdzi skad się kasa bierze mnie to
nie interesuje, politykę też mam w poważaniu,siedzę do pracy nie idę bo i po co. Pis da a ja siedzę kawkę piję, czsem i piwko. A po nas chocby potop.

Tak trzymaj
Data wpisu: 17:41:12 25-06-2020

51. Prezydentura dudy kosztuje 330mln rocznie. Najdroższa ze wszystkich.
Głosuję na Rafała.

Gorszy sort
Data wpisu: 11:07:09 25-06-2020

52. Duda to LGTB.
Hs ha
Data wpisu: 20:08:34 24-06-2020

53. Ty cymbale naiwny a głupi.Precz z komuną i zdrajcami.Trzaskowski ci naleje do wora ścieków.
Ha ha ha
Data wpisu: 16:37:39 24-06-2020

54. A.Duda wg sondaży przegrywa w II turze z R.Trzaskowskim, jednak polska inteligencja ma przewagę nad pisiakami !!
sondaże
Data wpisu: 11:17:51 24-06-2020

55. Taki bauer ma spory gnojownik bez zbiornika a gnojówa bezpośrednio w potok
Gazda
Data wpisu: 19:09:04 23-06-2020

56. Taki bauer ma gnojowicę bez zbiornika a odpływ jest skierowany bezpośrednio na potok.
Gazda
Data wpisu: 19:06:07 23-06-2020

57. Duda obiecał dotacje do sadzawek ogrodowych ha, ha dzisiaj kazdy ma sadzawek w ogrodzie.
Oczko wodne
Data wpisu: 14:48:02 23-06-2020

58. Każdy ma swoj płot. Czy aby twoj płot jest lepszy niż moj.
Wybory
Data wpisu: 23:24:15 22-06-2020

59. Sąsiedzie drogi Całowałeś Kaczyńskiego w Lesku ,mówiłeś "Trzymaj się chłopie" a teraz Gówniany Rafałek na płocie.
ADAM
Data wpisu: 22:27:03 22-06-2020

60. Smerniaki Lewaki pilnujcie Haharów a nie rozlewajcie szmba po Czaszynie.
HYRON
Data wpisu: 22:21:20 22-06-2020

wpisz się do księgi gości | załóż własną księgę gości

<< Poprzednie wpisy | Następne wpisy >>

Dotychczas księgę gości odwiedziło: 445636 osób

REKLAMA:
Kosmetyki marki Avon i Oriflame w dobrej cenie z dostawą do domu

++++++++++++++++